niedziela, 24.10.2021 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

INFORMACJE DLA STUDENTÓW PRZED EGZAMINEM DYPLOMOWYM

UWAGA! Procedura i opłaty są różne w zależności od roku podjęcia studiów.

 

Informacje dotyczące kompletów dokumentów uzyskanych po obronie (dyplom oraz suplement) – dla studentów rozpoczynających lub wznawiających studia w roku akademickim 2019/2020.

 1. Komplet A – oryginał, dwa odpisy w języku polskim, odpis przeznaczony do akt – bezpłatnie.
 2. Komplet B – oryginał, jeden odpis w języku polskim, jeden odpis w języku angielskim, odpis przeznaczony do akt – bezpłatnie – załącznik 1.4 oraz 1.5 należy złożyć do dnia ukończenia studiów.
 3. Komplet A + dodatkowy odpis dyplomu (płatny 20 zł) lub suplementu (płatny 20zł) w języku angielskim – załącznik 1.6 i 1.7
 
 

Informacje dotyczące kompletów dokumentów uzyskanych po obronie (dyplom oraz suplement) – dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2017/2018 oraz 2018/2019

 1. Komplet A – oryginał, dwa odpisy w języku polskim, odpis przeznaczony do akt – płatny 60 zł
 2. Komplet A (płatny 60 zł) + dodatkowy odpis dyplomu i suplementu (płatny 40zł) w języku angielskim – załącznik 1.6 i 1.7

 

Druki do pobrania w wersji polskiej:

 

Druki do pobrania w wersji angielskiej:

 

Przed egzaminem dyplomowym student składa w Biurze Obsługi Studentów:

 • wypisane dokumenty (dostępne również w BOS):
  1. oświadczenie o samodzielnie wykonanej pracy,
  2. oświadczenie o udostępnieniu pracy dyplomowej,
  3. dodatkowe informacje do suplementu. UWAGA - za stroną tytułową w wersji drukowanej, proszę wpiąć trwale oświadczenie o samodzielnym wykonaniu pracy;
 • jeden egzemplarz projektu inżynierskiego / pracy dyplomowej w wersji papierowej (dwustronnie wydrukowany, w miękkiej okładce) z sygnaturą nadaną przez APD; płyta CD (w kopercie – przykleić do wewnętrznej strony tylnej okładki) z 3 nagranymi plikami w formacie pdf - pracą dyplomową, słowami kluczowymi i streszczeniem; płyta opisana jak na pierwszej stronie pracy dyplomowej.

  Dokumenty do egzaminu dyplomowego składa się w Biurze Obsługi Studentów na minimum 7 dni roboczych przed obroną.   Na końcu pracy dyplomowej należy obowiązkowo umieścić na oddzielnej stronie tytuł, streszczenie (50-100 wyrazów) i słowa kluczowe (3 hasła) w języku polskim i angielskim w formie:

Tytuł: Streszczenie: Słowa kluczowe:

Title: Abstract: Keywords:

  Tekst należy sformatować podobnie jak tekst podstawowy pracy (czcionka Times New Roman 12 pkt. i odstęp między wierszami 1,5 wiersza).  

Dodatkowe informacje dotyczące systemu USOS i aplikacji APD

 

 1. Procedura dyplomowania w USOS (plik PDF)
 2. Diploma thesis in APD application - version for author of the Diploma thesis (english) (PDF file)
 3. Instrukcje dla autora pracy w aplikacji APD (plik PDF)

 

ODBIÓR DYPLOMU

  Odbiór dyplomów dla absolwentów, którzy ukończyli studia po 15 kwietnia 2021 r. odbywa się osobiście - po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym: 32 237 17 58 lub 237 17 79 lub mailowym. Adres: Sekcja ds. Dyplomowania Centrum Obsługi Studiów, Rektorat - piętro I, pokój 291, ul. Akademicka 2A, 44-100 Gliwice (wejście przez Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej) Dokumenty wymagane przy odbiorze dyplomu:

 • wypełnione potwierdzenie odbioru,
 • dowód osobisty.

  Osobie innej niż absolwent uczelnia może wydać komplet dokumentów (dyplom wraz z suplementem) na podstawie pełnomocnictwa udzielonego jej przez notariusza. W wyjątkowych przypadkach, na wyraźny wniosek absolwenta, istnieje możliwość wysłania dyplomu ukończenia studiów za pośrednictwem usług pocztowych. Cena jednej przesyłki na terytorium Polski (paczka ekonomiczna z potwierdzeniem odbioru) to 15,60 zł. Cena przesyłki za granicę jest ustalana indywidualnie według kalkulatora Poczty Polskiej. Opłatę za wysłanie dyplomu należy wpłacić na konto Politechniki Śląskiej: 60 1050 1230 1000 0002 0211 3056 tytuł wpłaty: "koszt wysyłki dyplomu - imię i nazwisko". Potwierdzenie przelewu oraz wniosek należy przesłać drogą elektroniczną.  

 

Dane kontaktowe:

telefon: 32 237 17 58 lub 32 237 17 79,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.