piątek, 02.06.2023 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

XV Konferencja Podstawowe Problemy Metrologii 2023 na Wydziale Elektrycznym

W dniach 18-19 czerwca 2023 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się XV Konferencja Podstawowe Problemy Metrologii 2023 (PPM’23).

Tematyka konferencji obejmuje podstawowe, wspólne dla wszystkich pomiarów, zagadnienia metrologiczne: techniczne, technologiczne, teoretyczne, dydaktyczne oraz organizacyjno – prawne. Do wzięcia udziału w konferencji zaproszone zostały osoby, dla których tematyka nowoczesnej metrologii jest istotna: pracownicy przemysłu, zajmujący się metrologią przemysłowych procesów produkcyjnych, pracownicy służby miar, laboratoriów badawczych i wzorcujących, pracownicy ośrodków badawczych i uczelni. Szczególnie mile widziane były referaty dotyczące innowacyjnych technologii przemysłowych i badań naukowych.

 

Obowiązkowe szkolenie RODO dla nauczycieli akademickich – nowe informacje

Biuro Bezpieczeństwa Informacji Politechniki Śląskiej informuje, że wyznaczyło drugi termin szkolenia stacjonarnego RODO dla tych nauczycieli akademickich Wydziału Elektrycznego, którzy nie wzięli udziału w terminie pierwszym. Szkolenie stacjonarne odbędzie się w dniu 14 czerwca (środa) w godz. od 10:00 – 11:30 w auli A615.

 

Zaproszenie na sesję otwarcia Sympozjum Jubileuszowego KENER

Szanowni Pracownicy i Studenci Wydziału Elektrycznego,

uprzejmie informuję, że w dniu 5 czerwca br. o godz. 13:30, w auli 615 odbędzie się historyczno-naukowa sesja otwarcia Sympozjum Jubileuszowego KENER.Wydarzenie to związane jest z jubileuszem 50-lecie istnienia Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki.

 

II ogólnowydziałowe Targi bloków obieralnych, zajęć obieralnych, ścieżek dyplomowania, specjalizacji i prac dyplomowych.

Prodziekan ds Kształcenia w dniu 17.05.2023 w godzinach 10.00-11.30 zaprasza Studentów Wydziału Elektrycznego:

  • sem I: Elektrotechnika mgr
  • sem II: Mechatronika, Inżynieria Ogólna
  • sem IV: Elektrotechnika, Energetyka, IwSUIE, Mechatronika, Inżynieria Ogólna
  • sem VI: Elektrotechnika, Energetyka, Mechatronika,

na spotkania dotyczące wyborów bloków zajęć, zajęć obieralnych, specjalizacji, ścieżek dyplomowania, prac dyplomowych.

 

Wydział Elektryczny w konkursie „Lider Innowacyjności Politechniki Śląskiej”

Z dumą informujemy, że w konkursie skierowanym do pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów Politechniki Śląskiej „Lider Innowacyjności Politechniki Śląskiej”, zorganizowanym w ramach wydarzenia Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”, zespół, w którym znaleźli się naukowcy z Wydziału Elektrycznego zajął II miejsce. Celem konkursu było wsparcie twórców dóbr intelektualnych, których osiągnięcia charakteryzują się odpowiednim poziomem gotowości technologicznej oraz potencjałem wdrożeniowym. Przedmiot zgłoszenia stanowić mogły: wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, utwory oraz know-how.