wtorek, 21.01.2025 - tydzień (P)arzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Współpraca z Gminą Pawłowice

W dniu 26 maja w Centrum Kultury w Pawłowicach, podczas uroczystości Jubileuszu 50-lecia Gminy Pawłowice, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Elektrycznego Politechniki dr inż. Rafał Setlak dokonał przekazania Wójtowi Gminy Pawłowice Panu Franciszkowi Dziendzielowi porozumienie o współpracy podpisane przez Jego Magnificencję Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka. Porozumienie obejmuje w szczególności kooperację w zakresie dążenia do samowystarczalności energetycznej Gminy.

 

Relacja z Sympozjum Jubileuszowego Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki Wydziału Elektrycznego

Historia Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej obejmuje wiele zmian i reorganizacji jego struktury wewnętrznej. Z punktu widzenia Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki (KENER) najistotniejsza zmiana miała miejsce w 1973 roku. Wówczas w ramach Instytutu Podstawowych Problemów Elektrotechniki i Energoelektroniki powstał Zakład Napędu Elektrycznego i Energoelektroniki, przekształcony później w obecną Katedrę, które jako jednostki organizacyjne Wydziału Elektrycznego pozostawały jednolite aż do dziś.

 

Konkurs na kartkę inauguracyjną

Zapraszamy studentów Politechniki Śląskiej do udziału w konkursie na projekt kartki - zaproszenia na inaugurację roku akademickiego Politechniki Śląskiej.

Konkurs trwa do 15 czerwca

Zwycięska praca konkursowa będzie oficjalnym zaproszeniem Rektora Politechniki Śląskiej na inaugurację roku akademickiego 2023/2024, wysyłaną w formie tradycyjnej i elektronicznej do zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organów administracji oraz pracowników Politechniki Śląskiej.

Więcej informacji oraz regulamin:

https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/konkurs-na-projekt-zaproszenia-na-inauguracje-roku-akademickiego/

 

XV Konferencja Podstawowe Problemy Metrologii 2023 na Wydziale Elektrycznym

W dniach 18-19 maja 2023 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się XV Konferencja Podstawowe Problemy Metrologii 2023 (PPM’23).

Tematyka konferencji obejmuje podstawowe, wspólne dla wszystkich pomiarów, zagadnienia metrologiczne: techniczne, technologiczne, teoretyczne, dydaktyczne oraz organizacyjno – prawne. Do wzięcia udziału w konferencji zaproszone zostały osoby, dla których tematyka nowoczesnej metrologii jest istotna: pracownicy przemysłu, zajmujący się metrologią przemysłowych procesów produkcyjnych, pracownicy służby miar, laboratoriów badawczych i wzorcujących, pracownicy ośrodków badawczych i uczelni. Szczególnie mile widziane były referaty dotyczące innowacyjnych technologii przemysłowych i badań naukowych.