sobota, 20.04.2024 - tydzień (P)arzysty

W dniach 18-19 maja 2023 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się XV Konferencja Podstawowe Problemy Metrologii 2023 (PPM’23).

Tematyka konferencji obejmuje podstawowe, wspólne dla wszystkich pomiarów, zagadnienia metrologiczne: techniczne, technologiczne, teoretyczne, dydaktyczne oraz organizacyjno – prawne. Do wzięcia udziału w konferencji zaproszone zostały osoby, dla których tematyka nowoczesnej metrologii jest istotna: pracownicy przemysłu, zajmujący się metrologią przemysłowych procesów produkcyjnych, pracownicy służby miar, laboratoriów badawczych i wzorcujących, pracownicy ośrodków badawczych i uczelni. Szczególnie mile widziane były referaty dotyczące innowacyjnych technologii przemysłowych i badań naukowych.