niedziela, 28.07.2024 - tydzień (P)arzysty

Wśród laureatów XIV edycji prestiżowego konkursu „Mój pomysł na biznes” – organizowanego corocznie przez Politechnikę Śląską wraz z partnerami przemysłowymi znalazł się student i doktorant z Wydziału Elektrycznego.

Konkurs „Mój Pomysł na Biznes” ma na celu pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej. Pomysły mają nadawać się do wdrożenia, wykorzystywać przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreować nowe miejsca pracy. W tym roku, na trzecim miejscu konkursu, ex aequo, znalazły się dwa pomysły. Pierwszy – „Effiso – Energy Efficiency Solution” autorstwa uczestnika studiów doktoranckich mgr. inż. Krzysztofa Habeloka ma za zadanie pomóc odzyskać kontrolę nad kosztami energii elektrycznej. Drugi pomysł to „ivendor.pl – odwracamy sklepy do góry nogami!”, którego autorami są studenci: Adam Plenert (z Wydziału Elektrycznego) oraz Dawid Świerczek, Dominik Guzy, Mariusz Wójtowicz z Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Studenci stworzyli aplikację, która pozwala użytkownikom na bezproblemowe skorzystanie z modelu zakupów "Click & Collect", umożliwiając szybki dostęp do asortymentu wybranego sklepu, bezpośrednią płatność w aplikacji, a następnie odbiór produktów w dogodnym punkcie.

Gratulujemy nagrodzonym!