niedziela, 25.10.2020 - tydzień (N)ieparzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Biuro Karier Studenckich zaprasza na warsztaty, których celem jest zapoznanie z zasadami, metodami i technikami partycypacji społecznej. Zajęcia dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia odbędą się 20 października 2020 roku.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. http://www.kariera.polsl.pl/rozne/CIK.htm

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zasadami, metodami i technikami partycypacji społecznej. Projektowanie partycypacyjne staje się ostatnio popularne, ponieważ pozwala rozszerzyć warsztat projektanta i zbadać, a następnie godzić potrzeby użytkowników – zwłaszcza w projektach, w których grupa użytkowników jest duża, niejednorodna i reprezentuje różne interesy i oczekiwania. Rozmaite metody pozwalają na rozpoznanie oczekiwań i potrzeb, definiowanie potencjału miejsca, wypracowywanie założeń projektowych oraz wypracowywanie rozwiązań, a także weryfikację i dopracowywanie propozycji projektowych. Zajęcia prowadzone w formie warsztatowej pozwolą na doświadczenie metod i technik partycypacji w praktyce i poznanie różnych aspektów oraz niuansów pracy z ludźmi.

Spotkania poprowadzi dr hab. inż. arch. Michał Stangel, który podzieli się doświadczeniami z partycypacji w projektowaniu i planowaniu urbanistycznym, m.in. koncepcji parku Bródnowskiego w Warszawie, modelowej rewitalizacji w Wałbrzychu i Rybniku, oraz projekcie unijnym „Wspólna przestrzeń – partycypacyjne planowanie przestrzenne w gminach” prowadzonym przez Fundację Sendzimira. W ramach warsztatów przewidziane są zajęcia terenowe oraz wyjazd studyjny do Rybnika.

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.