czwartek, 18.04.2024 - tydzień (P)arzysty

Doktorant Politechniki Śląskiej i pracownik Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL mgr inż. Piotr Dukalski został laureatem XXV Konkursu o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych. Nagroda badawcza została przyznana za pracę pod tytułem: „Silnik do zabudowy w kołach samochodów elektrycznych o zwiększonej gęstości mocy” wykonaną przez zespół w składzie: mgr inż. Piotr Dukalski (kierownik projektu, konstruktor - elektryk), dr inż. Bartłomiej Będkowski, dr inż. Tomasz Wolnik oraz mgr inż. Tomasz Jarek. Promotorem doktoratu wdrożeniowego realizowanego na Politechnice Śląskiej przy współpracy z Ł-KOMEL związanego z tematyką nagrodzonej pracy jest dr hab. inż. Roman Krok, prof. PŚ z Instytutu Elektrotechniki i Informatyki Wydziału Elektrycznego.

Konkurs o Nagrodę Siemensa, ogłaszany na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Politechniką Warszawską a firmą Siemens, służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce oraz absolwentów uczelni wyższych. Do konkursu zgłaszane są prace związane z zakresem działalności firmy Siemens. Spośród licznych zgłoszeń z całej Polski Jury wybrało najlepsze prace, które mają szansę na wdrożenie i praktyczne wykorzystanie dzięki wsparciu firmy Siemens – fundatora nagrody. Nagrodę przyznał Rektor Politechniki Warszawskiej na podstawie rekomendacji Jury Konkursu.

Więcej informacji o konkursie na stronie www Politechniki Warszawskiej.

.