piątek, 19.04.2024 - tydzień (P)arzysty

Z dumą informujemy, że dr hab. inż. Paweł Karasiński prof. PŚ z Katedry Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego został Laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii: „Naukowiec przyszłości: za realizację projektów pt. „Opracowanie planarnych światłowodowych przetworników fazowych z rezonatorami pierścieniowymi do zastosowań w spektroskopii pola zanikającego” oraz „Innowacyjny fotoniczny system pomiarowy do zastosowań biomedycznych”.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju wręczana jest od 2016 roku wybitnym osobistościom, uczelniom, podmiotom oraz przedsiębiorstwom, które w sposób bezpośredni i pośredni wpływają na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczeństwa i gospodarki kraju.

Dziekan Wydziału Elektrycznego
Prof. dr hab. inż. Marian Kampik