W wrześniu br. Wydział Elektryczny wziął udział w trzech ważnych imprezach popularyzujących naukę oraz promujących studia wśród uczniów szkół średnich.
W dniu 13 września br. Wydział Elektryczny wziął udział w VIII edycji Dnia Nauki w Zabrzu. Głównym celem imprezy było wypromowanie w sposób niekonwencjonalny, przystępny, ciekawy i interaktywny nauki, z którą spotykamy się w życiu codziennym. Nauka prezentowana była w formie warsztatów, pokazów i doświadczeń poprzez regionalne jednostki badawcze i edukacyjne. Wydział Elektryczny zaprezentował: roboty multimedialne Hexor (dr inż. Tomasz Stenzel, dr inż. M. Sajkowski z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki), robot line follower oraz roboty z serii Lego Mindstorms (dr inż. Bożena Wieczorek, mgr inż. Seweryn Mazurkiewicz z Instytutu Elektrotechniki i Informatyki), roboty Sumobot (dr inż. Damian Krawczyk, dr inż. Marcin Szczygieł z Katedry Mechatroniki wraz ze studentami: Łukaszem Ratkiewiczem i Marcinem Kurczalskim z VII semestru studiów).
W dniach 21 i 22 września na terenie zabytkowego kompleksu pałacowego Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy delegacja Wydziału Elektrycznego uczestniczyła w kolejnej edycji Festiwalu Nauki. Wystawcy na swoich stoiskach przedstawili najnowsze osiągnięcia z różnych dziedzin nauki i techniki, m.in. biologii, medycyny, matematyki, chemii, sztuki, nauk o kulturze fizycznej. Wydział reprezentowany był przez: dr. inż. Macieja Sajkowskiego z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki, studentów kierunku Elektronika i Telekomunikacja: panią Angelikę Markowską, panów Marka Czopowskiego i Macieja Konrada Majewskiego oraz rzecznika Andrzeja Kowalika. Uczestnicy imprezy wzięli udział w zawodach sprawnościowych z wykorzystaniem robota mobilnego Hexor II. Prezentacja wydziału cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych jak i starszych gości. Wśród nich znaleźli się ci, którzy pierwszy raz mieli do czynienia z tak złożonym urządzeniem elektronicznym, jak i ci, którzy sami konstruują hobbystycznie roboty i modele pojazdów elektrycznych. W trakcie obydwu dni festiwalu przez stoisko Wydziału Elektrycznego przewinęło się kilkuset uczestników.
Trzecia impreza to coroczny Salon Maturzystów Wydawnictwa Perspektywy, który odbył się w Centrum Edukacyjno - Kongresowym Politechniki Śląskiej w dniu 23 września. Są to największe krajowe targi dla maturzystów odbywające się w każdym z województw i prezentujące ofertę wielu publicznych i niepublicznych szkół wyższych. Wydział Elektryczny zaprezentował: stanowisko do układu powierzchniowego układów elektronicznych (dr inż. Damian Gonscz, mgr inż. Sebastian Barwinek), wahadło podwójne - rozgałęziony łańcuch kinematyczny, który jest przykładem systemu pozycjonowania (dr hab. inż. Tomasz Trawiński, dr inż. Marcin Szczygieł, mgr inż. Wojciech Kołton z Katedry Mechatroniki) oraz roboty multimedialne Hexor (dr inż. Tomasz Stenzel z Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki). Przez stoisko Wydziału przewinęło się kilkuset kandydatów na studentów, którzy wyrażali zainteresowanie jego ofertą edukacyjną oraz możliwościami zawodowymi po ukończeniu studiów.