poniedziałek, 06.05.2024 - tydzień (N)ieparzysty

22 października 2014 roku, w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, odbyło się wręczenie ogólnopolskich nagród VERBA DOCENT 2014 (łac. verba docent, exempla trahunt - „słowa uczą, przykłady skłaniają do naśladowania”). Nagrody te przyznawane są na wniosek Redaktora Naczelnego jednego z największych recenzowanych miesięczników branżowych w Polsce z dziedziny elektryki – Elektro.info. W tym roku laureatem nagrody został m.in. pracownik naszego Wydziału – dr inż. Michał Szewczyk. Nagroda została przyznana za wysoko oceniony cykl autorskich publikacji o charakterze popularyzacyjno-naukowym i dydaktycznym. Miesięcznik Elektro.info jest czasopismem znajdującym się na ministerialnej liście czasopism punktowanych. Głównymi celami miesięcznika jest popularyzacja nauki i nowoczesnych rozwiązań technicznych z dziedziny elektryki. Partnerami czasopisma są m.in. Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Stowarzyszenie Polskich Energetyków.