W dniach 27-30 marca 2015 roku w Denizli w Turcji (Pamukkale University) odbyło się spotkanie inicjujące realizację projektu partnerstwa strategicznego w ramach programu Erasmus+ (Akcja KA2) pod tytułem "Academy of International Techno Entrepreneurship" (Akademia Międzynarodowej Techno Przedsiębiorczości) współrealizowanego przez Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej. Celem projektu jest kształcenie studentów w zakresie przedsiębiorczości inżynierskiej, czyli jako przyszłych przedsiębiorców. Realizacja projektu potrwa dwa lata, a jego łączny budżet to ponad 260 tysięcy euro. W ramach projektu przewidziany jest wyjazd do Pamukkale University dwóch grup studentów Wydziału Elektrycznego (liczących po około 10 studentów każda) na dwutygodniowe warsztaty poświęcone przedsiębiorczości inżynierskiej. Przewidziane są również działania promujące przedsiębiorczość akademicką na każdej z uczelni partnerskich.
Koordynatorem projektu jest tureckie przedsiębiorstwo IPEC (International Project & Education Center) specjalizujące się w realizacji międzynarodowych projektów dydaktycznych i badawczych. Politechnika Śląska jest jednym z pięciu partnerów projektu, w tym jednym z trzech partnerów akademickich. Udział Politechniki Śląskiej w projekcie wynika z wieloletniej dobrej współpracy dydaktycznej i naukowej z Pamukkale University. Koordynatorem projektu w Politechnice Śląskiej jest dr inż. Mariusz Stępień, który wcześniej dwukrotnie odwiedzał Pamukkale University (w 2011 i 2014 r.), przedstawiając wykłady dla tamtejszych studentów.
W marcowym spotkaniu w Denizli uczestniczył koordynator projektu, dr inż. Mariusz Stępień oraz dr hab. inż. Marcin Kasprzak, mający bogate doświadczenie w zakresie dydaktyki i przedsiębiorczości akademickiej. W czasie trzydniowej wizyty w Turcji oprócz spotkań roboczych dotyczących spraw technicznych projektu miały miejsce spotkania z władzami Pamukkale University, w tym z Prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej prof. Selahittinem Özçelikiem oraz z Dziekanem Wydziału Inżynierskiego, prof. Selcukiem Toprakiem.
Wydarzenie, oprócz zamieszczenia informacji na internetowych stronach własnych uczestników projektu, przedstawione zostało również w lokalnej prasie tureckiej, podkreślając dobre, wieloletnie stosunki partnerskie pomiędzy Turcją a pozostałymi krajami, które reprezentowane były przez partnerów projektu. Projekt jest również unikatowy w skali naszej Uczelni - obecnie tylko dwa tego typu projekty (partnerstwa strategicznego – KA2) realizowane są na Politechnice Śląskiej w ramach programu Erasmus+.