sobota, 23.01.2021 - tydzień (N)ieparzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

Z dumą informujemy, że w prestiżowym rankingu TOP 2% Najlepszych Naukowców na Świecie (The World’s Top 2% Scientists) znalazło się dwóch profesorów z Wydziału Elektrycznego: prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny oraz dr hab. inż. Paweł Karasiński, prof. PŚ. – obaj z Katedry Optoelektroniki.

Ranking został opracowany przez Stanford University z Kalifornii we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies. Zamieszczono w nim 2% najlepszych badaczy na świecie, których prace są najczęściej cytowane przez innych naukowców, według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań, Impact Factor oraz miejsce i rolę na liście autorów. Zestawienie zawiera prawie 160 tysięcy pracowników nauki z całego świata, w tym 726 z polskich instytucji naukowych. Obejmuje 22 główne dziedziny badań, które zostały podzielone na 176 specjalności naukowych.

Według Profesora Jerzego Duszyńskiego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk: „Lista TOP 2% jest poważną i wiarygodną próbą zidentyfikowania światowej elity naukowej”. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!

Dziekan Wydziału Elektrycznego
Prof. dr hab. inż. Marian Kampik