czwartek, 28.03.2024 - tydzień (N)ieparzysty

Z dumą informujemy, że w trzeciej edycji prestiżowego rankingu TOP 2% Najlepszych Naukowców na Świecie roku 2021 (The World’s Top 2% Scientists) ponownie znalazło się dwóch profesorów z Wydziału Elektrycznego: prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny oraz dr hab. inż. Paweł Karasiński, prof. PŚ. – obaj z Katedry Optoelektroniki.

Ranking został opracowany przez Stanford University z Kalifornii we współpracy z wydawnictwem Elsevier i przedsiębiorstwem SciTech Strategies. Zamieszczono w nim 2% najlepszych badaczy na świecie, których prace są najczęściej cytowane przez innych naukowców, według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia kryteria takie jak: indeks Hirscha, liczbę cytowań, Impact Factor oraz miejsce i rolę na liście autorów. Obejmuje 22 główne dziedziny badań, które zostały podzielone na 176 specjalności naukowych.

Według Profesora Jerzego Duszyńskiego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk: „Lista TOP 2% jest poważną i wiarygodną próbą zidentyfikowania światowej elity naukowej”. Gratulujemy Wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!

Dziekan Wydziału Elektrycznego
Prof. dr hab. inż. Marian Kampik