poniedziałek, 06.05.2024 - tydzień (N)ieparzysty

W dniu 30 października na Wydziale Elektrycznym, miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Profesora Wilibalda Winklera.

Wśród znamienitych gości znaleźli się m. in. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, Jego Ekscelencja Ksiądz Profesor Jan Kopiec - Biskup Diecezji Gliwickiej, Ksiądz Jan Wieczorek – Emerytowany Biskup Gliwicki, prof. Jerzy Buzek – poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Andrzej Wiszniewski – Minister Nauki w Rządzie Jerzego Buzka, Małgorzata Mańka-Szulik - Prezydent Miasta Zabrza oraz Andrzej Pilot – I Wicewojewoda Śląski. W uroczystości uczestniczyła także Rodzina śp. Profesora Winklera - Jego Małżonka dr inż. Teresa Winkler oraz Córka Pani Anna Lech. Obecni byli ponadto przedstawiciele krajowego i zagranicznego świata nauki, pracownicy przemysłu, wychowankowie i współpracownicy Profesora.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z przebiegu uroczystości.