piątek, 31.03.2023 - tydzień (N)ieparzysty
logoPolSl2019 2logoRE100
Wydział Elektryczny

W dniu 13 grudnia br. dwóch naukowców z Wydziału Elektrycznego: dr inż. Rafał Setlak z Katedry Elektrotechniki i Informatyki oraz dr inż. Adam Pilśniak z Katedry Metrologii, Elektroniki i Automatyki wzięło udział w debacie „Dobre praktyki, dzięki którym zmniejszysz zużycie energii” zorganizowanej pod patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki–Szulik.

Pozostałymi debatującymi byli dr inż. Tomasz Bury – kierownik Pracowni Techniki Jądrowej w Katedrze Techniki Cieplnej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Daniel Wolny – ekspert zawodowo związany z audytingiem energetycznym budynków.

Celem debaty było wskazanie metod oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej, zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorców. Cenne wskazówki udzielane przez ekspertów dotyczyły racjonalnego wykorzystania ogrzewania i klimatyzacji, obsługi komputerów, oświetlenia oraz sprzętów agd. Debata spotkała się z szerokim zainteresowaniem przysłuchujących się jej przebiegowi gości, stanowiąc kolejną okazję do podniesienia świadomości nowoczesnego społeczeństwa.

Pani Prezydent Miasta Zabrze złożyła na ręce Dziekana Wydziału Elektrycznego list gratulacyjny za udział naszych pracowników w wydarzeniu.

Andrzej Kowalik

 

Uczestnicy debaty „Dobre praktyki, dzięki którym zmniejszysz zużycie energii”
źródło zdjęcia: Miasto Zabrze